Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Унаби - китайський фінік на українських дачах
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Унаби - китайський фінік на українських дачах


Унаби в центральній частині нашої країни вирощують поки рідко, але поступово ця південна культура завойовує увагу дачників. Давайте розберемося, які умови потрібно створити рослині, щоб воно цвіло і плодоносило.

  Які потрібно створити умови для унаби?

Зизифус, або китайський фінік, або унаби, - не надто вимоглива до грунту рослина. Ця культура не готова жити тільки на занадто солоних, щільних глинистих ґрунтах, не підходять їй і перезволожені, затоплюються, заболочені землі. На ділянці для унаби потрібно виділити відкрите сонячне місце, захищене від холодного вітру, але не в тіні: відмінний варіант - біля паркану, біля стіни будинку або господарської споруди.

Коренева система унаби проникає на глибину більше 1 м, тому рослина без втрат переносить посушливу погоду. Холода для цієї плодової культури не надто небезпечні: рослина витримує зниження температури -30 °, тому його цілком можна вирощувати в середній смузі Росії. Якщо в холодні місяці унаби підмерзне до рівня кореневої шийки, то навесні з пробуджених сплячих бруньок утворюються нові повноцінні пагони.


Під час цвітіння рослина дуже декоративно: ароматні квітки приваблюють в сад комах, унаби вважається непоганим медоносом. Плоди рослини солодкі, з приємним смаком. Але в роки з недостатньою кількістю теплих сонячних днів вони можуть виявитися кислими, майже позбавленими цукру.

Плоди унаби бордові або каштаново-коричневі, округлобочковідной форми, іноді злегка грушоподібні. Насіння демонструють непогану схожість, тому дачники без досвіду намагаються отримати нові рослини унаби насіннєвим способом розмноження. Насіння унаби проростають дружно, якщо їх стратифікована.

Для цього їх з осені до весни тримають в холодильнику, помістивши у вологий пісок. Підросли сіянці через 30-32 дня розсаджують з розрахунку, що кожному потрібно площа 25-30 кв. см. Слід зазначити, що з сіянців формуються низьковрожайних, але більш зимостійкі кущики, що витримують морози до -33 °.

11-10-2020, 18:04 97