Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Надійна і невибаглива аронія
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Надійна і невибаглива аронія


Ця культура прекрасно росте на ділянках з близьким розташуванням грунтових вод, на важких глинистих, кам'янистих, піщаних і супіщаних грунтах.

Рослина добре розмножується насінням, кореневими нащадками, відведеннями, діленням куща. У листопаді-грудні в безморозний день можна висадити 6-8-річного кущ, яким щедро поділиться дачний сусід. Втім, цю роботу можна перенести і на весну. При правильній пересадці урожай на новому кущику може сформуватися в той же рік. При посадці саджанцем рослина вступає в плодоношення через 1-2 роки.

Слід зазначити, що аронія здатна рости на ділянках, які розташовані в понижених місцях, з близьким стоянням грунтових вод. Тут немає сенсу висаджувати, наприклад, грушу. Однак не варто зовсім відмовлятися від вирощування цієї бажаної в кожному саду рослини.

Потрібно виконати щеплення на 4-5-річні гілки (підщепу) аронії живця або бруньки груші. Через 2-3 роки рослина аронії дасть урожай плодів груші. Щеплення слід повторювати кожні 4-6 років, так як через погану сумісність цих культур стовбур груші сильно потовщується і може відламатися.

Ягоди аронії не втрачають свої смакові якості при зберіганні в холодильнику або на заскленій лоджії. Компотам, джему і варенням вони надають гарний насичений колір і злегка терпкий смак.

18-06-2020, 16:55 40