Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Горіхоподібні » Волоський горіх сорту ідеал : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Волоський горіх сорту ідеал : опис


Волоський горіх

Волоський (Грецький) горіх (Jugиans гедіа L.) - одна з найцінніших деревних порід. З давніх часів його високопоживні плоди вживають в їжу, а листя використовують як народні лікарські засоби.За своєю природою волоський горіх - гірське дерево. Його ареал пристосований до гір Європи і Азії.

Волоський горіх - дерево до 30 м висотою і до 2 м в діаметрі стовбура. Довговічність його до 400 років. Кора стовбура сіра, гладенька, з віком неглибоко розтріскується. Деревина тверда, в'язка, піддається вигину.Крона дерева красивою шатроподобной або кулястої форми, міцна, щільна, густа, досягає дуже великих розмірів. Пагони гладкі, блискучі, голі.

Волоський горіх відноситься до однодомных рослин з раздільнополовими квітками. Тичинки квітки містяться в прямих сережках, розміщених по 1-3 в прирості минулого року.Маточкові квітки зібрані по 1-3, а іноді в урожайні роки по 4-5 на одній квітконіжці на плодоносних пагонах поточного року. Є форми, в яких квітки зібрані в кисті по 20 і більше.

Плід горіх за формою надзвичайно мінливий - від кулястої до яйцеподібної і від овального до видовженого - витягнутого. За розмірами бувають такі, які не перевищують плоди вишні, а довжина самих великих "бомб" досягає 6 див.Ядро горіха містить в середньому 65 % жиру, 17% білків, 16% вуглеводів, невелика кількість води, 0,3 % вітаміну В1, сліди вітаміну А і В2 і 30-50 мг аскорбінової кислоти. Калорійність ядра горіха в сім разів вища такої ж кількості яловичини.

Плоди волоського горіха дозрівають в другій половині вересня. Однак є форми, в яких плоди дозрівають в кінці серпня і в кінці вересня.

Горіх плодоносить з 7-10-річного віку, а окремі форми його - 3-4 - річного і навіть однорічного віку сорт Ідеал. З добре розвинених дерев збирають по 100 кг і більше плодів.

Сорт Ідеал

Характеристика

•Тип: Горіхоплідні культури

•Вид: Волоський горіх

•Сорт: Ідеал

•Виробник: сорт виведений в Узбекистані

•Врожайність: 30-50 кг з одного дерева

•Плоди: Масою 10,4 г, тонкошкірих

•Строк дозрівання: Два врожаї за літо

Дерево сорту Ідеал, помірного зростання, починає плодоносити на другий рік життя. Плоди дає двічі за літо. Горіхи другого врожаю достигають на два тижні пізніше і менші за розміром від плодів першого. Эндокарпий середнього розміру, масою 10,4 г, шкаралупа тонка, легко розколюється, ядро становить 50.1 % маси горіха. Воно приємно на смак, легко виймається.

1-03-2020, 17:43 89