Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Горіхоподібні » Як правильно черенкувати фундук
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як правильно черенкувати фундук


Зелене живцювання вважається нескладним способом розмноження деревних культур, однак ліщина і фундук відносяться до числа важко вкорінюються рослин. Успіх досягається тільки в умовах штучного туману і з застосуванням стимуляторів коренеутворення.

Живці нарізають приблизно з середини червня до початку липня, точний термін залежить від клімату конкретного місця і погодних умов. Можна орієнтуватися на початок формування нирок в пазухах листків. Найкраще це робити рано вранці, поки зберігається висока вологість. Беруть черешки з одно-дворічної поросли, нарізають їх з 1-2 вузлами, роблячи косі зрізи.

Нижній зріз обробляють будь-яким доступним стимулятором коренеутворення згідно з інструкцією ( «Корневин», «Укореніт'», ІМК та інші). Нижні листя видаляють, листові пластинки укорочують наполовину, щоб зменшити випаровування вологи. Живці висаджують в підготовлені парники або ємності (ящики, стаканчики) наповнені сумішшю торфу з піском (1: 1), рясно поливають.

Ліщина і фундук мають низьку самоплідність, тобто вони рідко запилюються пилком свого сорту. Отримати хороший урожай горіхів можна, тільки якщо поряд росте 2-3 різних сорти і можливо перехресне запилення. Це слід мати на увазі. Добрими запилювачами вважаються сорти фундука Тамбовський ранній, Первісток, Московський рубін, Івантеевскій червоний.

Важливий момент: живці в перші два-три тижні дуже страждають від сонця і можуть згоріти, тому зверху плівку слід прикрити марлею або нетканим матеріалом. Мобільний череночнік зручно в перший час помістити в  тіні. Приблизно через 2-3 тижні після вкорінення укриття починають періодично знімати для провітрювання, а потім його прибирають зовсім. Вкорінені живці в кінці літа пересаджують в шкілки на дорощування, а на постійне місце висаджують восени наступного року.

22-03-2020, 15:46 65