Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Абрикос,персик » Як посадити абрикос навесні : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як посадити абрикос навесні : опис


В яку пору року ви б не вирішили садити абрикос, яму потрібно викопувати з осені. Приблизний розмір  80х80х80 см, хоча габарити залежать від розмірів кореневої системи саджанця. У дно ями по центру вбивають кілок такої висоти, щоб він виступав над рівнем грунту на півметра, потім в яму як дренаж насипають шар щебеню.

У вийнятий з ями грунт в пропорції 2: 1 додають торф або перегній, 500 г суперфосфату, 2 кг золи, старанно перемішують грунтосуміш і висипають її в яму, щоб над поверхнею ділянки утворилася гірка. Кращий посадковий матеріал - однорічні саджанці абрикоса. Вони швидко приживаються, їх крону легше формувати. Купувати посадковий матеріал потрібно в добре зарекомендували себе розплідниках або спеціалізованих магазинах, інакше замість сортового саджанця можна купити дичку.

У саджанців культурних сортів товсті однорічні гілки, на яких немає колючок, а біля основи щеплення є шипик. Зверніть увагу на стан кореневої системи саджанця: якщо вона підмерзла або пересохла, деревце навряд чи приживеться. Перед посадкою видаліть на саджанці підгнилі, пошкоджені або підсохлі корінці, злегка укоротите здорові коріння і опустіть їх в глиняну бовтанку з додаванням коров'яку.

Після чого розмістіть коріння саджанця в ямі таким чином, щоб коренева шийка перебувала на 5-6 см вище рівня поверхні, прикопайте саджанець, утрамбуйте грунт і вилийте в пристовбурні кола два-три відра води. Коли волога вбереться, а коренева шийка, опустившись, зрівняли з поверхнею ділянки, саджанець слід прив'язати до кілка.

26-03-2020, 22:21 82