Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Абрикос,персик » Розмноження персика на дачі : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Розмноження персика на дачі : опис


Персики на дачі розмножують щепленими саджанцями, закупленими в відповідних фірмах, і насінням.

Причому, другий - найпоширеніший прийом, який не потребує складних маніпуляцій під час посадки і вирощування сіянців. Насіннєве розмноження персика вигідно тим, що дерева виростають більш стійкі до капризів погоди і хвороб. При насіннєвому розмноженні не всі висаджені насіння можуть сформувати культуру з материнськими ознаками. Зав'язь у персиків утворюється в результаті перехресного запилення, і частина насіння може нести ознаки підщепи.

Щоб зменшити помилку відбору, потрібно висіяти велику кількість насіння. При появі перших листків на сіянцях слід відібрати ті, у яких більш широка листова пластинка. Звичайно, це не 100% надійність, але все ж є можливість відбору. При посіві в горщики також висівають не одне насіннячко персика, а 3-4 і після сходів залишають 1 найсильніший сіянець, а решта обрізають біля поверхні грунту.

Насіння персика у відкритий грунт в південних регіонах висівають в період з 15 жовтня до 10-15 листопада. Попередньо кісточки скарифицируют або замочують на 2-3 дні в теплій воді, яку щодня міняють. Для посадки насіння вибирають районовані сорти персиків, що особливо важливо в середній смузі. Насіння таких сортів будуть гарантією отримання культури, яка формує урожай і стійкою до кліматичних умов. Під укриттям рослини будуть менше обмерзати.

Імпортні сорти, які не пристосовані до нашого клімату, можуть виявитися пустоцвітом або вимерзнуть в першу ж зиму. Щоб персики успішно розвивалися і формували якісний урожай, необхідно дотримуватися вимог агротехніки і вкривати культуру на період холодів.

Для шкілки вибирають сонячне місце, грунт удобрюють перегноєм або зрілим компостом. Насіння персика розміщують в лунки на глибину 6-8 см. Лунки розташовують на відстані 7-10 см. Протягом зими насіння проходить природну стратифікацію, і навесні з'являються сходи.

Сіянці персика ростуть швидко, але вимагають ретельного догляду. Грунт повинна бути пухкий, без бур'янів, постійно вологим (не мокрим). Протягом літнього сезону проводять 3-4 підживлення, краще кеміра або кристалон з розрахунку 30-40 г / кв. м.

При вирощуванні сіянців персика в домашніх умовах після посіву насіння ємності розміщують в теплому місці, яке обладнують за принципом міні-теплиці. До сходів температуру в приміщенні підтримують на рівні +10 .. + 15 ° С, а після сходів поступово піднімають до +18 .. + 20 ° С. Грунт повинна бути постійно волога.

При появі сходів ємності з сіянцями необхідно розташувати на добре освітлюваних місцях. Висадку сіянців персика у відкритий або закритий грунт проводять навесні методом перевалки при температурі грунту в кореневмісному шарі не нижче +12 .. + 14 ° С з постійною високою температурою повітря.


28-03-2020, 21:15 98